policjant prowadzący zajęcia w ali
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W bursie kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo wychowanków i edukację w tym zakresie. Profilaktyka zagrożeń i szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów było celem pogadanki, jaką z uczniami Bursy przeprowadził pan Grzegorz Maj - policjant z Komendy Powiatowej w Bochni. Młodzież naszej placówki utrwaliła swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie mogą ją spotkać w ruchu drogowym i w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przypomnieli sobie numery alarmowe i sposób powiadamiania właściwych służb. Omówiono z nimi zagadnienia dotyczące bezpiecznej drogi samochodem, uczulono na zagrożenia płynące z internetu i niewłaściwych gier komputerowych. Uczniowie przypomnieli sobie informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, niebezpieczeństw związanych z cyberprzemocą. Policjant podkreślił, że dzieci do 13 roku życia nie mogą mieć profilu w mediach społecznościowych (FB), a niezależnie od wieku trzeba uważać na niebezpieczeństwa płynące z sieci. Pogadanka dotyczyła także używek i środków psychoaktywnych, a także konsekwencji ich posiadania i używania. Poruszono także problem przemocy rówieśniczej, jej różnych form i uświadomiono młodzież o skutkach takiego zachowania.