Warsztaty z ramach współpracy z PPP w Bochni

uczniowie podczas wrsztatów
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Spotkanie ze specjalistą z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej im. Stefana Szumana w Bochni.

W dniu 16 listopada br. młodzież mieszkająca w bursie spotkała się ze specjalistą z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej im. Stefana Szumana w Bochni, Panią mgr Danutą Gąsior.
Prowadzone zajęcia miały charakter warsztatów, a poruszonym tematem były problemy emocjonalne młodzieży w dobie pandemii Covid 19.
Celem zajęć było samopoznanie oraz rozwijanie umiejętności zarządzania emocjami w świecie postpandemicznym oraz w sytuacji powtórzenia się kryzysu epidemiologicznego.
Pandemia koronawirusa to czas niecodzienny - będący wstrząsem dla młodych ludzi, a także długotrwały czas niepewności, który odbijał się na zdrowiu psychicznym każdego.
Wychowankowie pracując w grupach rozmawiali o towarzyszących im emocjach, skupiając się głównie na: smutku, radości, strachu i złości. Żywo dyskutowali o reakcji ciała na bodźce zewnętrzne oraz na wewnętrzne myśli.
Na sytuację epidemiologiczną mamy niewielki wpływ, natomiast to jak odnajdziemy się w tej rzeczywistości i jaką postawę podejmiemy zależy od nas, dlatego młodzież nauczyła się nazywać swoje emocje i nimi zarządzać – jak pozwolić sobie na ich odczuwanie, jak można się od nich uwolnić i jak je wywołać.